Systemy Operacyjne w smartfonach

Systemy operacyjne w telefonach bardzo się od siebie różnią. Każdy z nich ma swoje wady i zalety i specyficzne właściwości, które odróżniają je od konkurencji. 

  1. Czym właściwie jest system operacyjny?

Mówią najprostszym i mało informatycznym językiem dzięki posiadaniu systemu operacyjnego możemy instalować na naszym telefonie rozmaite programy, czy też aplikacje, modyfikować ustawienia, czy też odtwarzać pliki. To właśnie system operacyjny umożliwia działanie i obsługę naszego smartfona. 

  1. ANDROID – najpopularniejszy system operacyjny 

Najwięcej smartfonów oparte jest właśnie na tym systemie. Korzystają z niego między innymi takie telefony jak Samsung. Jest on bardzo dobrze zespolony z Google, często się aktualizuje i wprowadza kolejne modyfikacje. Z jego ogromnych możliwości korzystają zarówno potężne korporacje jak i osoby prywatne. Warto pamiętać o tym, aby nie oszczędzać przesadnie na modelu smartfona – jeżeli będzie on z niskiej pułki cenowej system lada chwila przestanie się aktualizować. 

  1. iOS – system operacyjny dla wymagających

System ten to czysta prostota. Możemy dokonać wszelkich działań – od pobierania aplikacji po aktualizacje systemowe jednym kliknięciem palca. Ogromnym plusem jest to, że nie należy się obawiać kupna starszego modelu telefonu, ponieważ kupując smartfon z tym oprogramowaniem otrzymujemy gwarancję producenta na możliwość wsparcia systemu przez minimum 5 lat. Należy pamiętać, że system ten posiadają jedynie telefony marki Apple, czyli popularne Iphone. 

  1. WINDOWS PHONE – co to za system operacyjny?

Zdecydowanie mniej popularny system operacyjny niż dwa powyższe. Miał być największym konkurentem Androida i iOS. Jest prosty i intuicyjny a przede wszystkim wydajny. Ku dużemu zaskoczeniu działał lepiej niż Android na smartfonie o podobnych parametrach. Jednak Windows nie osiągnął dużej popularności, korzysta z niego niewielu użytkowników w porównaniu z powyższymi konkurentami. 

Wszystkie systemy z pewnością mają swoich zwolenników i przeciwników. Z pewnością ludzie szybko przywiązują się do systemów i jeżeli są z nich zadowoleni zazwyczaj nie są chętni na zmiany. 

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *