Gdzie w sieci uczyć się programowania

Programowanie to zawód przyszłościowy, na który zapotrzebowanie nadal znacząco idzie w górę. Nie dziwi więc, że wiele osób, niezadowolonych ze swojej obecnej pracy postanawia się przebranżowić. Kiedy podejmie się już ten pierwszy krok i narodzi się w głowie pomysł aby zostać programistą, dobrze jest się sprawdzić i przekonać czy ma to tak naprawdę większy sens. Można znaleźć obecnie wiele kursów, programów czy szkół, które proponują naukę programowania, tylko co tu wybrać?

Sprawdź swoje możliwości

Przed wydaniem sporej ilości gotówki na kursy czy szkolenia z zakresu programowania dobrze jest spróbować swoich sił samemu i przekonać czy ta profesja faktycznie jest dla nas. Wiele kursów proponuje darmowe testy, które mają przetestować nasze predyspozycje, jednak aby faktycznie poznać czym jest programowanie powinniśmy po prostu zacząć kodować.

Jak zacząć kodować

Jesteśmy na szczęście na wygranej pozycji, ponieważ w internecie można już znaleźć niemal wszystko. Znajdziemy liczne tutoriale, które są przeznaczone dla nowicjuszy tej profesji, jak i strony, które zupełnie za darmo pomogą przejść przez pierwsze kroki programowania. Jedną z najbardziej cenionych stron, która nie tylko nie wymaga wkładu finansowego, ale jest na naprawdę wysokim poziomie jeżeli chodzi o kursy jest freeCodeCamp.org. Jest to witryna, która poprowadzi nas od samych początków oferując bardzo bogaty program nauczania. Dodatkowo co tydzień (za zgodą uczestnika) przesyłane są maile z dodatkowymi kursami, interesującymi artykułami czy tutorialami. Jeżeli zależy nam, aby podejść do programowania poważnie, powinniśmy zacząć naukę właśnie na tej stronie.

Zacząć naukę i co dalej

Po przejściu przez pierwsze, zazwyczaj nie najłatwiejsze kroki będziemy się czuć zdecydowanie pewniej, a chęć zdobycia wiedzy w nowym kierunku poskutkuje zdobyciem niewyobrażalnego doświadczenia. Wykorzystaj dobra internetu, bo to właśnie w sieci możesz znaleźć nieograniczoną ilość informacji dotyczących kodowania i rozwijania się w tym kierunku. Pamiętaj, że nauka czegokolwiek wymaga wysiłku oraz czasu i to właśnie to musimy poświęcić, aby w przyszłości zostać programistą z krwi i kości.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *