Dynamiczne strony w technologii HTML5

Strony pasywne przeszły już dawno do przeszłości, nadeszła era stron dynamicznych i responsywnych, ale co to oznacza w praktyce i jakie są zasadnicze różnice pomiędzy nimi?  Czy najnowsza wersja HTML5 pomaga w tworzeniu stron dynamicznych i jak to wszystko połączyć razem, aby witryna była przyjemna w odczycie i łatwa w użytkowaniu?

Strona dynamiczna vs. pasywna

Pierwszą znaczącą różnicą pomiędzy wspomnianymi stronami jest panel administracyjny. Jest to ta część, która pozwala administratorowi strony wprowadzać zmiany, aktualizacje, odświeżać treści oraz grafiki. Pasywne strony to taki kod html, który nie jest wyposażony w panel zarządzania treścią, a co za tym idzie, wygląda mniej profesjonalnie oraz ubożej. Dynamiczne strony są czytelniejsze w odbiorze i przeznaczone dla użytkowników, z myślą o nich. Taka strona jest zdecydowanie lepiej czytana przez roboty Googla, a co za tym idzie podnosi swoją rangę w pozycjonowaniu jej w wyszukiwarkach internetowych.

HTML vs. HTML5

Najnowsza wersja HTML wprowadza wiele nowości oraz świeżości, dodatkowe funkcje i nowe rozwiązania w znaczący sposób ułatwiają tworzenie stron dynamicznych. Można znaleźć wiele powodów dla których warto przełączyć się na HTML5, oto niektóre z nich:

  • łatwiejsze pisanie,
  • łatwiejszy redesign,
  • nastawienie na SEO.
  • lepszy dla użytkowników z wolnym łączem,
  • łatwiejsze tworzenie interaktywnych aplikacji.

To tylko parę motywów, które zostały w znaczący sposób rozbudowane w najnowszej wersji tego języka programowania.

Dynamiczny HTML5

Poznanie wszystkich funkcji, które wprowadza HTML5 może zająć trochę czasu, należy pamiętać również, że rezygnuje on z niektórych znanych nam opcji języka HTML. Niewątpliwie, czas który poświęcimy na przestudiowanie najnowszej wersji przyniesie same korzyści w przyszłości. Nikt nie szuka już programisty, kodującego strony pasywne. Należy nastawić się na rozwój i iść z duchem czasu. Nauka HTML5 to nie tylko zastępowanie starych funkcji HTML, ale zgłębianie nowych wartości, aby najlepiej zrozumieć jak ten język oddziaływuje na środowisko deweloperów.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *