5 kroków do ochrony Twoich danych z Facebooka

Większość z nas w obecnych czasach korzysta z portalu społecznościowego jakim jest Facebook. Już przy samej rejestracji podajemy wiele informacji na swój temat, które niekoniecznie chcielibyśmy, żeby otrzymały inne, niepowołane osoby. W jaki sposób więc zabezpieczyć swoje konto? Przedstawię to w 5 najważniejszych punktach.

  • Widoczność w wyszukiwarce

Po wpisaniu imienia i nazwiska danej osoby w wyszukiwarkę np. Google można od razu znaleźć jej Facebookowy profil, jak i w grafice udostępnione przez nią zdjęcia. Dlatego ważne jest, aby zablokować dostęp do naszego profilu. W tym celu należy wejść w zakładkę „Ustawienia prywatności”, następnie „Szukaj”. Aby usunąć swoją osobę z ogólnodostępnej wyszukiwarki Facebook rozwiń opcję „Wyniki wyszukiwania na Facebooku” i ogranicz widoczność tylko do znajomych lub znajomych znajomych. Jeśli natomiast chcemy usunąć nas z wyników wyszukiwań w wyszukiwarce Google, należy odznaczyć opcję „Wyniki publicznego wyszukiwania”.

  • Chroń swoje dane

Jeśli nie chcesz, aby Twoje dane krążyły po sieci, zadbaj o to, aby zablokować ich widoczność na profilu. W tym celu należy kolejno wejść w Ustawienia prywatności -> Informacje profilowe. Aby ukryć swój wiek wybierz pozycję „Data urodzenia” i opcję „Dostosuj”, w tym punkcie możesz wybrać, że datę widzisz albo tylko Ty, albo wybrane osoby. Jeśli chcesz ukryć swoje dane kontaktowe wybierz Ustawienia prywatności -> Informacje kontaktowe i analogicznie jak w poprzednim przypadku dostosowujemy kto jakie dane może zobaczyć.

  • Zmniejsz dostęp do swojej tablicy

Tablica zawiera wiele informacji o osobie w postaci postów czy zdjęć. Warto ją również dostosować, aby nie każdy mógł widzieć nasze prywatne publikacje. W tym celu wchodzimy w Ustawienia prywatności -> Informacje profilowe. Pozycja „Moje posty” daje możliwość wyboru tego, dla kogo będą dostępne dodawane przez nas posty.

  • Zwróć uwagę na to, co udostępniasz aplikacjom

Aplikacje do których logujemy się za pomocą Facebooka dostają informacje udostępnione przez nas na naszym profilu. Aby to zabezpieczyć należy wejść w Ustawienia prywatności -> Aplikacje i witryny. W tym miejscu możemy zaznaczyć na jakie informacje wyrażamy zgodę, aby były udostępnione.

  • Korzystaj z dwuetapowego logowania

Aby czuć się bezpieczniej, że nikt niepowołany nie dostanie się na nasze konto i nie wykradnie naszych danych, warto je dodatkowo zabezpieczyć. W tym celu należy wejść w Ustawienia -> Bezpieczeństwo i logowanie, a następnie wybrać opcję „Używaj uwierzytelniania dwuskładnikowego”.

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *